אימון אישי ועסקי – לשם מה צריך את זה?

img

כולנו רוצים להצליח, כולנו רוצים להגשים את עצמנו ואת היעדים שלנו, אך מרביתנו לא תמיד יודעים כיצד לעשות זאת. לעיתים אנו מוצאים את עצמנו נתקלים במהמורות בדרך ולרוב אנו נדרשים "לחשב מסלול מחדש" מבלי שנהיה מוכנים לכך. בין אם כדי להגשים מטרות אישיות ובין אם עסקיות, אימון אישי ועסקי הוא הדרך הטובה ביותר ללמוד כיצד לפעול נכון ולהימנע מטעויות.

איך זה עובד

תהליך האימון כולל שניים, לרוב: מאמן ומתאמן. המאמן האישי יהיה לרוב בעל הכשרה רלוונטית, ניסיון בתחום וגם ידע מקצועי נרחב על מנת שיוכל לסייע למתאמן שמולו למצוא את הדרך הנכונה. המתאמן, לעומת זאת, יגיע אליו לרוב כשהוא בצומת דרכים. כאשר הוא מוצא את עצמו מעוניין, מצד אחד, לחיות חיים של הגשמה ושל סיפוק, אך מצד שני, מתקשה או לא יודע כלל איך לעשות זאת. היתרון באימון הוא היותו פרקטי. האימון הוא מעשי ולא תיאורטי. הוא פחות מתעסק בעבר, מנתח מצבים שחווינו ונותן להם דגש, אלא יותר מתעסק בעתיד, ואיך אפשר לפרוץ את הדרך ולהגשים את כל מה שאנחנו רוצים. הוא מכוון תוצאה והוא בהחלט גם בר מדידה.

בין אם זה אימון עסקי למנהלים ובין אם זה אימון אישי לאנשים פרטיים, בכל אחת מהאפשרויות האלו אנו מגלים את עצמנו פעמים רבות מחדש ולומדים כיצד לנצל נכון את הכישורים שלנו ואת המיומנויות שרכשנו לאורך השנים. לעיתים, בזכות האימון, אנו רוכשים מיומנות חדשה, שנדרשת לנו לצורך הגשמת המטרה ולעיתים גם ידע חשוב שיוכל לעזור לנו. האימון האישי והעסקי הוא פשוט בהבנתו. המתאמן יכול להתחבר בקלות לכל הנאמר לו ולהבין זאת גם אם איננו מגיע מעולם האימון. הוא אמנם מקבל הכוונה, אך פועל באופן עצמאי, בכוחות עצמו. הוא מגיע אל התובנות בעצמו ולמסקנות הנכונות לו. התשובות מחכות לו שם ובזכות האור, שמאיר אתו המאמן, מגלה המתאמן את הדרך לבדו.

שלא כמו שיטות אחרות, האימון האישי והעסקי הוא קצר מועד לרוב. הוא לא דורש מפגשים ארוכים הנמשכים לאורך שנים והוא עוזר למנהלים או לאנשי עסקים ליישם במהירות את כל מה שלמדו במהלך פגישות האימון. לאנשים פרטיים הוא מסייע בהתמודדות עם מצבים אישיים שונים והתגברות על מכשולים בדרך.

זקוקים לגורם מקצועי, שיעזור לכם להתמודד עם אתגרים אישיים או עסקיים? אתר פפלימוס הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. האתר מציע לכם מבחר של מאמנים ומנטורים מנוסים שינווטו אתכם להשגת כל היעדים שלכם.

reply

John Doe

June 29, 2014 - 11:23 Proin eget tortor risus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
reply

Diana Doe

June 29, 2014 - 11:23 Proin eget tortor risus. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Pellentesque in ipsum id orci porta dapibus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.